Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - nullsix

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 216
31
Nardent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğiİstanbul Mecidiyeköy'de yer alan Nardent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Bu polikliniği uğrayanlar, uzman hekimlerden ayrıcalıklı sağlık hizmeti alabilir.

Ortodonti tedavisinden tutun diş beyazlatmaya, diş çekiminden kanal tedavisine, diş dolgusundan hareketli proteze kadar pek çok farklı hizmet, Nardent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde hastalara sunulmaktadır.

Nardent ile iletişime geçmek isterseniz, hiç vakit kaybetmeden 0212 211 11 53 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Telefon üzerinden randevu taleplerinizi kolayca iletebileceksiniz. Nardent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği içerisinde sunulan hizmetler ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları, yine bu telefon numarasını arayarak sorabilirsiniz.

Nardent diş teli fiyatları hakkında bilgi almak adına, nardent.com isimli internet adresine giriş yapabilirsiniz. Nardent Diş Sağlığı Polikliniğinin resmi internet adresi olan bu sitede, merak ettiğiniz birçok sorunun cevabı sizleri bekliyor olacak.

Zirkonyum Diş Kaplama hizmeti

Dişleriniz için zirkonyum kaplama yaptırmanız gerekiyor ise, bu konuda sizlere tavsiye edebileceğim en iyi merkez, hiç şüphesiz Nardent idir. Burada alanında uzman diş hekimleri size ihtiyacınız olan zirkonyum diş kaplama uygulamasını, en iyi şekilde yapacaktır. Zirkonyum diş kaplama ile ilgili teknik bilgiler almak isterseniz, hiç tereddüt etmeden nardent.com isimli internet sitesine ziyaretinizi gerçekleştiriniz.

Diş Çekimi

Dişinizi çektirmek isterseniz, yine gönül rahatlığı ile Nardent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'ne uğrayabilirsiniz. Dişlerinizi çektirmeden evvel dikkat etmeniz gerekenler, güncel diş çekimi fiyatları, diş çekimi akabinde sigara kullanımı ve çok daha fazla konu hakkında en detaylı bilgiler, yine nardent.com platformunda bulunabilecektir.

Adres: Büyükdere Caddesi Saadet Apartmanı No:65 Kat:1 No:2 Mecidiyeköy - Şişli - İstanbul

Sabit telefon: 0212 211 11 53

GSM: 0532 627 40 83

Web site: www.nardent.com

32
Web sitenin ismi : http://hipper.site

Site ile ilgili Başlık : Hipper ile para kazanma fırsatı - Hipper.site

Sitenin yayın hayatına başlamış olduğu yıl : 2017

Site hakkında tanıtım mesajı : Hipper.site adı altında yayın hayatını başarıyla sürdüren internet sitesine hoşgeldiniz. Site aracılığı ile Hipper network hakkında birbirinden kıymetli bilgiler almanız mümkün olabilir.

Hipper son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelmiştir. İnternetten para kazanmak isteyenler, Hipper üyelik alabilir.

Hipper ile alakalı en son haber ve gelişmeler, hipper.site içerisinde sizleri beklemektedir. Bu site sayesinde, Hipper kazanç tablolarını inceleyebilir ve kazanç hesaplamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hipper Türkiye sitesi olarak da nitelendirebileceğimiz hipper.site adresi, Bitcoin ve Turcoin gibi sanal para birimlerine yatırım yapanlar için çok özel bilgiler sunar. Sitede gerek Bitcoin, gerekse de Turcoin hakkında öne çıkan tüm haberler bir araya getirilmiştir.

Hipper kayıt yaptırmak isterseniz, hiç vakit kaybetmeden hipper.site içerisine ziyaretinizi gerçekleştiriniz. Buradan nasıl üyelik alabileceğinizi öğrenme şansınız olacaktır.

Hipper üye olarak, siz de kazanç sağlamaya başlayın! Turcoin ve Hipper yatırım yapacak olanlar, yatırımlarından evvel hipper.site üzerinden, akıllarına takılan tüm sorulara yanıt alabilir. Sitede ziyaretçileri Hipper kayıt işlemleri dahil olmak üzere, Hipper hakkında bolca sayıda makale bir arada bekliyor olacak. Herkese şimdiden bol kazançlar diliyoruz. 

33
Faydalı Siteler - Site Ekle / En iyi Bitcoin borsası - Binance
« on: December 24, 2017, 11:13:35 am »
En iyi Bitcoin borsası - Binance

Herkese merhabalar. Bugün Bitcoin yatırımcılarını çok yakından ilgilendiren bir site tavsiyesinde bulunacağım. Bu site ile birlikte, en cazip komisyon oranları ile bitcoin alıp satabilirsiniz.

Binance adlı bitcoin borsasında komisyon oranları sadece % 0.05 şeklindedir. Diğer sitelerde bu oran % 0.15 ila % 0.25 arasında değişmektedir. Dolayısıyla düşük komisyon oranları ile bitcoin ve altcoinleri alıp satmak isteyenler, hiç tereddüt etmeden Binance tercihinde bulunabilir.

Binance.com/?ref=11310799 sayfasına bağlandıktan sonra, register yani kayıt olma butonuna tıklayınız. Sisteme kayıt olmak, birkaç saniyenizi alacaktır. Arzu eden herkes, bir dakikadan az bir süre içerisinde, Binance kaydını gerçekleştirebilir. Binance platformuna kayıt olmanız, en avantajlı fiyatlarla bitcoin ve altcoin alıp satmanızı sağlayacaktır.

Akıllı telefonunuzu kullanarak bitcoin işlemleri yapmak isterseniz, yine Binance ile çalışabilirsiniz. Zira Binance adlı bitcoin borsasının harika bir mobil uygulaması vardır. Bu mobil uygulama sayesinde, işlemlerinizi hem güvenle hem de kolay bir biçimde tamamlayabileceksiniz.

Birçok borsada olmayan altcoinler, Binance içerisinde sizleri bekliyor. Buradan dilediğiniz altcoin için tek tuşla yatırım yapma şansı bulabilirsiniz.

Son dönemlerde iota coin oldukça popüler bir hale geldi. Iota coin alıp satmak isterseniz, Binance sistemine kayıt olmanızı tavsiye ederiz.

Şık, sade ve bir o kadar da kullanışlı bir arayüzü olan Binance, konu başlığımızda da vurgulamış olduğumuz gibi en iyi bitcoin borsasıdır.

https://www.binance.com/?ref=11310799

34
Faydalı Siteler - Site Ekle / Mine Ataman - Ekmeğe Fısıldayan Kadın
« on: December 24, 2017, 09:56:35 am »
Mine Ataman - Ekmeğe Fısıldayan Kadın

Gazi İİBF İngilizce Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkiler mezunu, reklamcılık yapmış bir marka uzmanı. Akdeniz Üniversitesi Klasik Arkeoloji ön lisans mezunu amatör arkeolog. profesyonel yelkenci.

Bir çok ünlü firmanın marka danışmanlıklarını yaptıktan sonra hayatına giren minik bir bebek ile tüm alışkanlıklarını ve çalışma şeklini değiştirmiş, kariyerini farklı bir noktaya taşımıştır. Artık aşkla yaptığı ekmeğinin peşinden koşuyor…

İnsan kaynakları, pazarlama, marka yönetimi, reklamcılık gibi konularda eğitim sertifikaları ile Z kuşağının çalışma hayatındaki özellikleri, unlu mamullerde merchindising, şube destek programı, ekmek atölyesi adı altında tamamen kendi hazırladığı programlar ile danışmanlık hizmetlerini yürütüyor. “10 Bin Yıllık Anadolu Uygarlıkları” adlı ekmek sergisi ve sunumdan oluşan çalışması, hali hazırda farklı organizasyonlarda yer almaktadır.

Ulusal ve bölgesel süreli yayınlarda seyahat, gastronomi alanlarında yazıları yayınlanmıştır. Mutfak Magazin dergisinde ekmek ve ekmek kültürü hakkında yazılar yazmakta. Toprak Mahsulleri Ofisi, Tarım Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ekmek kültürü, ekmek israfı gibi konularda çalışmalarına devam etmektedir.

Yakın tarihte; “10 Bin Yıldır Sofraların Baştacıyım” isimli kitabı yayınlanacaktır.

Okul öncesinde okuyan çocuklara eğlenceli bir etkinlikle sağlıklı beslenmede ekmeğin önemi konulu bir projeyi 4 yıl yürüttü. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Mine ATAMAN, unlu mamullerde marka danışmanlığı işinin altyapısını oluşturmuş ve öncü olmaktadır.

Ürün gamı oluşturulması, konsept tasarımı, üretim altyapısının oluşturulması, ekip oluşturma, lojistik planlama, satış noktası mimari ve altyapı oluşturulması, pazarlama çalışmalarının yürütülmesi konularında standartlar oluşturmuştur.

Ekmek ile ilgili içerik üreten bir marka olan Mine ATAMAN Bread markasını kuran Ataman, gerçek bir ekmek ustası. Ekşi mayalı ekmek alanında kendi markasını oluşturan Mine Ataman, halen birçok markaya danışmanlık vermekte ve alanında çeşitli okul/üniversitelerde derslere katılmaktadır.

13-15 Ekim tarihinde Ankara’da düzenlenen ve Türkiye’nin ilk ekmek festivali olan Uluslararası Ekmek Festivali’nin de yapımcısı olan Mine ATAMAN, Toprak Mahsulleri Ofisi ile birlikte Ekmek İsrafı kampanyasında çalışmalar yapmış, konu hakkında Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a sektör temsilcisi olarak bilgi vermiştir.

Mine Ataman Bread, unlu mamuller konusunda danışmanlık veren, inovatif projeler geliştiren, geleceğin konsept ve ürünleri hakkında tasarımlar yaratan ve ekmekle ilgili yaratıcı içerikler geliştiren fütürist bir markadır. Pek çok ulusal ve yerel firmaya danışmanlık veren Mine Ataman Bread, aynı zamanda unlu mamuller marka danışmanlığı konusunda sektörde liderdir. Sektöre getirdiği yenilikçi ve farklı yaklaşımıyla pek çok markanın tercihidir.

Yakın zamanda uluslararası bir ekmek sempozyumunun hazırlıklarını sürdürmektedir.

Özetle iktisatçı, arkeolog ve postmodern bir fırıncı Mine ATAMAN.

Mineatamanbread.com

35
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ’NDEN PROPOLİS BİLGİLENDİRMESİ

Propolis Nedir?

Propolis; arıların, bitkilerin reçinemsi kısımlarından topladıkları güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip doğal bir arı ürünüdür.

Propolis ham haldeyken, içerisinde balmumu ve diğer reçinemsi maddelerle karışık halde bulunur. Propolisin yüzde 50’den fazlası reçinemsi maddelerden yani antioksidan bileşenlerden oluşur. Kalan kısmının da büyük bir bölümü balmumudur. Ham halde propolisi vücudumuz yalnızca yüzde 2 oranında sindirebilir. Propolisten faydalanabilmemiz için mutlaka ekstrakte edilmesi yani özütlenmesi gereklidir. Bu işlem sırasında balmumunun tamamen uzaklaştırılması gerekir. Bu uzmanlık ve özel ekipmanlar gerektiren teknik bir işlem olup gıda mühendisleri tarafından yapılmalıdır.

Propolis Özütleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Propolisin içerisindeki bileşenlerin yüzde 95'i sadece alkol ve alkol türevlerinde (etanol, glikol, gliserol vb.) çözünür özelliktedir. Bu sebeple propolis alkol ve alkol türevlerinde özütlenmelidir. Propolis su ve yağda çözünmediği için, propolisin su ve yağ ile hazırlanan özütlerinden vücudumuz hiçbir fayda görmez. Literatürde bulunan bilimsel çalışmalarda da propolisin alkol özütü ve özellikle etanol özütü kullanılmaktadır. Yani propolisin faydalı kısmını elde etmek için mutlaka özütleme işleminde alkol veya türevi maddeler kullanılmalıdır.

Propolisin özütleme aşamasında kullanılan etanol vücudumuzda da doğal olarak üretilen ve birçok gıdada doğal olarak bulunan bir alkol türüdür. Örneğin; boza, kefir gibi fermente gıdalarda ve portakal, narenciye gibi meyvelerde doğal olarak bulunur. Meyvelerden portakal suyunu ele alırsak ve bir karşılaştırma yaparsak; bir bardak (300 ml) portakal suyunda 0,64 g etanol bulunur. Yüzde 30 propolis içeren etanol özütünden günde 20 damla tükettiğinizde ise 0,16 g etanol almış olursunuz. Dolayısıyla bir bardak portakal suyunun dörtte birine denk gelmektedir. Bu miktar zararlı bir miktar değildir. Sarhoşluk vermez dolayısıyla sağlık için kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Glikol ve gliserol ise şeker alkolü olup birçok gıda ve kozmetik üretiminde kullanılmaktadır. Birçok gıdada da doğal olarak bulunur. Sarhoşluk veren alkol olmadığı için, alkol içerir ibaresiyle satışa sunulmasına gerek yoktur. Glikol ve gliserol içeren ürünler alkolsüz sınıfında satışa sunulabilir. Günde 20 damla propolisin glikol özütü tüketildiğinde yaklaşık 0.15 gr glikol alınmış olunur. Bu da gıdalarda doğal olarak bulunan miktarın çok çok altındadır. Ayrıca, Amerika ve Avrupa Gıda ve İlaç Dairelerinin bu maddeler için verilen günlük alım dozu limitlerinin çok çok altında kalmaktadır.

Propolis Neden Acıdır?

Öncelikle saf propolisin doğal tadının acı olduğunu bilmek gerekir. Propolisin yüzde 50’den fazlası reçinemsi maddelerden yani antioksidan bileşenlerden oluşur. Tıpkı soğan ve sarımsakta olduğu gibi yüksek antioksidan maddeler içeren ve şeker içermeyen gıdaların doğal tadı acıdır. Propolis de hiç şeker içermediğinden ve yüzde 100 antioksidan maddelerden oluştuğundan tadı doğal olarak acıdır. Piyasadaki ürünlerde tadını hafifletmek, güzelleştirmek ve görünüşünü çekici kılmak için tatlandırıcı, renklendirici vb. yapay maddeler katılmaktadır. Fakat bu şekilde ürünün saflığı ve doğallığı bozulmuş olur. Ayrıca bu katkı maddeleri alerjik etki gösterebilir. Oysaki propolisi alerjik bireyler de kullanabilmektedir ve mevsimsel alerjilerde, alerjik rinitte propolis çok etkili bir üründür.

Bu nedenlerle tüketicilerin bilinçli olması; propolisin menşei ve nasıl üretildiğini mutlaka sorgulamaları gerekir. Kovandan sofraya bir kontrol sistemi, uzmanlık ve alt yapı gerektiren bu konuda propolis adı altında satılan her ürünün propolis olmayabileceğini unutmamak gerekir.

Propolisi Nasıl Kullanmalıyız?

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Türkiye'den ve dünyadan toplanan pek çok üründe yapılan analiz sonuçlarına bakıldığında, toz propolise slikon dioksit, maltodekstrin vb. miktar artırıcı katkı maddeleri kullanılarak propolisin çoğaltıldığı, renginin propolise benzemesi için boyar maddeler katıldığı hatta ağaçların yaprak, sap ve tomurcuklarının öğütülüp toz propolise katılabildiği ortaya konulmuştur. Bu nedenle toz propolis kullanılması düşünülüyorsa mutlaka saf propolis temin edilip rendeleyerek öğütülmesi, öğütülmüş hazır ürünlerden uzak durulması gerekmektedir.

Propolisin daha çok damla formu kullanılmaktadır. Damla propolisi kullanacaklar için bilinmesi gereken en önemli durum propolisin su ve yağda çözünmediğini bilmek olacaktır. Bu nedenle su ve yağ ile hazırlanan özütlerinden vücudumuzun hiçbir fayda görmeyeceğini bilmemiz gerekir. Piyasada bulunan bu tarz ürünlerden uzak durmak gerekir.

www.ariteknokent.com.tr


36
Faydalı Siteler - Site Ekle / Videolog.web.tr ile güncel videolar izle
« on: December 21, 2017, 05:03:15 pm »
Web Site İsmi : http://www.videolog.web.trSite Başlığı : Videolog.web.tr ile güncel videolar izle

Sitenin Kayıt Edildiği Tarih : Kasım 2017

Site Tanıtımı : İnternetten güncel videolar izlemek istiyorsanız tam olarak doğru adrese geldiniz. Videolog.web.tr adı altında faaliyetlerini başarıyla sürdüren site sayesinde, dilediğiniz videoyu keyifle seyredebileceksiniz.

Canınız video izlemek istediği anda yapmanız gereken tek şey, Videolog sitesine girmek olmalıdır. Siteye girdiğiniz andan itibaren, karşınıza her telden çok sayıda video çıkar.

Videolog içerisinde gerek spor videoları, gerek eğlence videoları, gerek çeşit çeşit müzik videoları, gerekse de sinema ve dizi videoları yer almıştır. Sitede daha pek çok farklı kategoriden videoya rastlanabilir.

En güncel videolar Videolog ziyaretçilerini bekliyor olacaktır. Site vasıtasıyla gündeme dair videoları, son derece yüksek bir görüntü kalitesiyle seyretmenin keyfine varabilirsiniz.

İnternette sörf yaparken bir yandan da müzik dinlemek isterseniz, hiç vakit kaybetmeden Videolog platformuna bağlanınız. Zira sitede her türlü zevke hitap eden müzik videoları kendine yer bulmuştur.

Videolu yemek tarifleri izlemek isterseniz, yine Videolog tercihinde bulunabilirsiniz. Site vasıtasıyla birbirinden lezzetli yemek tariflerini, videolar eşliğinde öğrenebileceksiniz.

Tüm site ziyaretçilerine iyi seyirler dileriz.

37
Denizden enerji elde etmenin yolu - Dalga Enerjisi

Dünyanın çok büyük bir bölümünün sularla kaplı olduğu düşünülür ise, Dalga Enerjisinin son derece yüksek önem arz ettiği anlaşılabilir. Dalga enerjisi ile, akan sulardan enerji çıkarırsak, bu çevresel açıdan oldukça yararlı olacaktır. Enerjiyi elde ederken karbon salınımı yapmamak adına, gelgit enerjisinden yararlanmamız çok önemlidir. Ultraenerji.com isimli internet adresi içerisinde, bu konu ile ilgili çok sayıda yazı kendine yer bulmuştur. Site ziyaretçileri buradan, deniz yoluyla enerji elde etmenin yollarını görebilecektir.

Site ziyaretçileri, gelgit enerjisi ile ilgili, buradan çok kritik bilgiler elde edebilecektir. Sadece gelgit enerjisi değil; gelgit enerjisi gibi çok sayıda sürdürülebilir enerji kaynağı, bu özel sitede analiz edilmiştir. Gerek güneş enerjisi, gerek jeotermal enerji, gerek hidroelektrik enerji, sitede işlenilen konular arasındadır.

Ultraenerji.com adresinin en beğenilen kategorilerinden bir tanesi, hiç şüphesiz enerji tasarrufu adlı kategorisidir. Hane bireyleri, bu site sayesinde, nasıl daha az elektrik faturası ödeyebileceklerini öğrenebilir. Elektrikten tasarruf etmenin yolları sitede detaylıca anlatılmıştır.

Site üzerinde radyasyon konuna da oldukça geniş bir yerin ayrıldığını belirtmeliyiz. Hastanelerde pek çok zaman bizden MR çekilmemiz istenir. Peki bu MR ne kadar seviyede bir radyasyon içerir? Bu sorunun yanıtı ultraenerji.com içerisinde sizleri bekliyor olacak. Hamile kadınların MR odalarına girmesi dahi tehlike arz eder. Hatta çoğu zaman, hamileliği henüz  belli olmayan kadınların çektirdikleri mr, bebeklere büyük zararlar verdiği gözlemlenmiştir. Dolayısıyla mr için yüksek ve tehlikeli miktarda radyasyon içeriği bilgisini verebiliriz. Elbette mr dışında da pek çok alanda radyasyon bulunabilir. Örneğin uçaklarda yoğun radyasyonun bulunduğu söylenir. Her gün elimizden düşüremediğimiz akıllı telefonlardaki radyasyon miktarı da azımsanmayacak kadar fazladır. Herkese sağlık dolu günler dileriz.

38
Web site adı : http://crackoyun.com

Sitenin başlığı : Tüm platformlardaki oyunlar Crackoyun.com sitesinde bir arada!

Sitenin kayıt edildiği ay ve yıl : Kasım 2017

Site ile ilgili açıklamalar : Crackoyun.com adı altında yayın hayatını başarıyla sürdüren internet sitesine hepiniz hoş geldiniz. Site aracılığı ile tüm platformlardan oyunları indirme fırsatı bulabileceksiniz.

İnternetten crack oyun indirmek istiyorsanız, gönül rahatlığıyla bu siteye giriş yapabilirsiniz. Sitede; psp, android, ps2, ps3, xbox 360 ve pc dahil olmak üzere pek çok sayıda farklı platformdan oyunlar bir araya getirilmiştir.

Oyun tutkunları, bundan sonra crackli oyun indirmek istediği anda hangi siteye girmesi gerektiğini biliyor. İnternetteki bütün crackli oyunların bir arada yer aldığı crackoyun.com adresi, her geçen gün daha da büyümekte. Sık güncellenen ve zengin içeriği ile ön plana çıkan site, oyun tutkunlarının adeta vazgeçilmezi olmuştur.

Sitedeki crack oyunlar için bolca sayıda indirme alternatifi bulunur. Ziyaretçiler, herhangi bir oyun için Turbobit ve Rapidgator gibi farklı indirme alternatifleriyle karşı karşıya kalacaktır.

Siteyi beğendiğiniz takdirde, oyun meraklısı olan dostlarınıza da önermeyi unutmayınız. Herkese şimdiden iyi oyunlar dileriz.

39
Faydalı Siteler - Site Ekle / Star Wars 8 izle - Hdfilmbro.com
« on: December 14, 2017, 11:07:34 am »
Star Wars 8 izle - Hdfilmbro.com

Yıldız Savaşlarında macera kaldığı yerden devam ediyor. 15 Aralık 2017 tarihinde, Yıldız Savaşları sekizinci filmi vizyona girecek. Aynı tarihte, https://hdfilmbro.com ziyaretçileri de bu keyifli filmi seyretme şansı bulabilir.

İnternet üzerinden 1080p kalite ile Star Wars 8 izlemek isterseniz, hiç vakit kaybetmeden bu siteye girmenizi tavsiye ederim. Siteye ziyarette bulunduğunuz takdirde, sadece Yıldız Savaşları filmlerini değil, daha pek çok farklı filmi izleme şansı elde edebilirsiniz. En sevilen filmler, ödül almış filmler, Imdb puanı yüksek filmler ve fazlası sitede ziyaretçileri bekliyor olacak.

Yüksek görüntü kalitesi ile online yabancı film izlemek isteyen herkesi, hdfilmbro.com platformuna davet ederiz.

40
Faydalı Siteler - Site Ekle / Oval ve yuvarlak prefabrik havuz modelleri
« on: December 14, 2017, 08:59:24 am »
Oval ve yuvarlak prefabrik havuz modelleriHavuz Sepetini ziyaret edenler, burada hem yuvarlak hem de oval prefabrik havuzlarla karşı karşıya kalabilir. Sitede her biri son derece kaliteli çeşit çeşit prefabrik havuz ziyaretçilere takdim edilmiştir. Bu prefabrik havuzları oldukça avantajlı fiyatlarla satın alma fırsatı bulabileceksiniz.

Sitede ziyaretçileri en iyi havuz kimyasalları da bekliyor olacaktır. Buradan havuzunuz için filtre temizleyiciler, ph ayarlayıcılar ve parlatı ürünler sipariş etmeniz mümkündür.

Buhar odası için pek çok farklı malzeme ve aksesuar yine Havuz sepeti ziyaretçilerine takdim edilmiştir.

İnternetten güvenle havuz ya da havuz aksesuarları satın almak isteyen herkesi bu siteye bekleriz.

İletişim: 0216 706 33 10


41
CE Belgelendirme Eğitimleri | Hedefkalite.com

CE İşareti - CE Belgesi - CE SertifikasıEuropean Conformity veya Conformite European kelimelerinin kısaltılmış ve bilinen hali olan CE belgesi; ürünün Avrupa ürün mevzuat standartlarına uygunluğunu gösteren bir belgedir. Eğer bir ürün avrupa pazarında satışa sunulacaksa ve bu ürün avrupa birliği direktiflerinden en az birinin bile kapsamına giriyorsa CE Markasını alması yasal bir zorunluluktur.

CE işareti üreticilere, ürünlerinin standartlara ve gereksinimlere uygunluğunu sağladığına dair yükümlülük verir ve son kullanıcılara bu standartlara uygun ürün üretildiğinin kanıtı olarak gösterilir. Neredeyse tüm kişiler tarafından CE belgesi, bir kalite belgesi olarak benimsenmiştir ve alınan CE işaretli ürünlerin insan sağlığını, doğayı, hayvan sağlığını vb. gibi faktörleri zarara uğratmayacağı bilinir.

CE işareti, ürünün AB içerisinde serbestçe dolaşımını sağlayan, 1 Ocak 2004 itibariyle Türkiye iç pazarında da kullanılma zorunluluğu olan, üreticinin garanti beyanı olmakla beraber bir bakıma ürünün pasaportu niteliğinde olan bir işarettir. CE İşareti, bir kalite markası değildir. CE İşareti, herhangi bir yerden alınan marka olmayıp, imalatçı tarafından ürüne/ambalaja/ilgili dokümana yapıştırılır.


Eğitimin Amacı

Avrupa ürün güvenliği ve belgelendirmesi, ithalat ve ihracatçıların bilmesi gerekenler, ülkemiz yasal mevzuatlarının avrupa mevzuatlarına uyumu, üreticiler için zorunlu uygulamaları katılımcılara kazandırmak..


Eğitimin İçeriği

CE işaretı ile ilgili prensipler
CE işareti iliştirilmesi zorunlu olan ürün grupları
CE ışaretı uygulaması Türkiyede zaman başladı?
CE işareti ürüne nasıl iliştirilir?
Genel olarak ürüne ce işareti iliştirilmesine ilişkin işlemler
Onaylanmış kuruluş nedir?
Türkiyedeki onaylanmış kuruluşlar
Üçüncü ülkelerden ithalatta ce işareti
CE direktifleri - yönetmelikleri detayları
Yasal zorunluluklar
Uygulamalar


Eğitimin Bilgileri

Üretim firmaları yöneticileri, mühendisleri, teknik personelleri,  mühendislik mezunları, danışmanlar ve CE Belgesi bilgisi edinmek isteyen teknik personeller katılabilirler.
Sınav: Eğitim sonunda isteğe bağlı sınav yapılabilmektedir.
Eğitmen: Uluslar Arası Baş Denetçi ve Eğitim Uzmanlarımız tarafından verilir.
Eğitim Tarihi: Eğitim Öncesi karşılıklı kararlaştırılır.
Eğitim Süresi: 1 yada 2 gün.
Eğitim Yeri: İşletmelerin belirlediği alanlar yada eğitim salonlarımız.
Sertifika: Eğitim sonunda tüm katılımcılara sertifika verilir.Kaynak: https://www.hedefkalite.com/iso-belgeleri-egitimi-kursu/ce-belgesi-ce-isare

42
Ticaret hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku üzerine önemli bilgiler

Her vatandaşın hukuk ile ilgili belirli bilgiler edinmesi şarttır. İnternetten hukuki konular hakkında bilgi edinmek için, mutlaka avukat sitelerine girmenizi tavsiye ederim. Zira bu tür sitelerdeki makaleler, avukatların kaleminden çıktığı ya da en azından bir avukat kontrolü ile yayınlandığı için yanıltıcı olmayacaktır.

Benim en yararlı gördüğüm avukat sitelerinden bir tanesi https://www.eceguneyli.av.tr şeklindedir. Site üzerinde gerek ticaret hukuku, gerek aile hukuku, gerek ceza hukuku hakkında çok çarpıcı makaleler kendine yer bulmuştur.

Adana boşanma avukatı sitesi olan eceguneyli.av.tr sayesinde, aklınıza takılan tüm hukuki soruların yanıtlarını alabileceksiniz. Siteyi beğendiğiniz takdirde, sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

43
Nihat Çukurkaya: “İnsan kaynaklarının stratejik önemi önümüzdeki yıllarda daha fazla hissedilecek.”Global şirketlerde insan kaynakları danışmanlığına olan ilgi günden güne artış göstermektedir. Bu durumun yaşanılmasında insan kaynakları danışmanlık hizmetlerinin firmalara sunmuş olduğu ayrıcalıklı hizmetin etkileri oldukça fazladır. Bu konuda haberimizde Türkiye’de uzun yıllar Üst Düzey Yöneticilik ve Danışmanlık çalışmaları yapmış Nihat Çukurkaya ile konuyu detaylandırdık.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde İnsan Kaynakları Danışmanlığı yapan sektörün önde gelen isimlerinden Nihat Çukurkaya ile konuştuk. Çukurkaya Kariyer.net’e Ceva Lojistik ile ilgili vermiş olduğu bilgilerin ışığında bizlere önemli bilgiler aktardı.

İşe Alım ve Yerleştirme Politikalarımız şirketimizin Üst Yönetim Kadrosunun katılımı ile gerçekleşen yıllık “Stratejik İnsan Kaynakları Toplantısı”nda belirlenmektedir. Stratejilerin belirlenmesinde en önemli veriler şirketimizin gelecekteki büyüme planları ve yatırım stratejileri olmaktadır. Belirlenen stratejiler doğrultusunda yıl boyunca planlandığı şekilde işe alımlar yapılmaktadır.

Nihat Çukurkaya ardından şöyle devam etti; İşe alım politikamızda ilk ve en önemli aşama iş analizleri ve davranışsal yetkinliklerin detaylı olarak tanımlanmasıdır. Bu çalışmaların tamamlanması sonrası aday arama sürecine geçilmektedir. Diğer önemli aşama ise adayların ilgili pozisyonlar için objektif kriterlerle değerlendirilmesi ve şirket vizyonuna ve kültürüne uygun kişilerin şirketimize kazandırılmasıdır. İhtiyaç duyulan pozisyon için alınan başvuruların pozisyon için gerekli niteliklere uygun olup olmadığı konusunda İnsan Kaynakları Departmanı tarafından ön eleme yapılmaktadır. İlgili pozisyon için uygun görülen adaylarla ilk görüşme İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yapılır. Uygun görülen adaylar pozisyonun bağlı olacağı yöneticiyle görüştürülür ve kesin aday belirlenir. Nihat Çukurkaya burada belirlenen adayla ilgili detaylı referans kontrolü yapılmasının önemli olduğunu vurguluyor ve bunun ardından adayın işe yerleştirme sürecinde iş teklifinde bulunulduğundan söz ediyor.

İşe alımda en çok kullandığımız yöntem internet üzerinden başvuruların alınmasıdır. İnsan Kaynakları Danışmanlığı üzerinde Türkiye’de ve Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer şehirleri başta olmak üzere yurt dışında  önemli çalışmalara imza atan Nihat Çukurkaya Kariyer.net ile ilgili avantajları şu şekilde sıraladı;
 • Adaylara çok daha hızlı ve kolay ulaşabilme imkanı,
 • Çok zengin ve nitelikli bir aday veri tabanına etkin bir şekilde ulaşabilme imkanı,
 • Sürekli güncellenen özgeçmişlere ulaşabilme imkanı,
 • İşe alım maliyetlerimizin önemli oranda azaltılması olarak sıralayabiliriz.
İnsan kaynakları danışmanlığı oldukça geniş bir yelpazede hizmet sunan bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda insan kaynaklarının seçimi işlemlerinden insan kaynaklarının etkilim bir şekilde yönetilmesine varıncaya kadar oldukça geniş kapsamlı bir hizmet alanı bulunmaktadır. Global firmaların sayısının hızla artıyor olması, global bazda insan kaynaklarının önemini arttırıyor. Bu durumun doğal sonucu olarak ise, global şirketlerde insan kaynaklarına olan ilgi gün geçtikçe çoğalıyor. Bu durum ülkemiz için de geçerli olan bir durum olarak karşımız çıkıyor. Bu kapsamda insan kaynakları danışmanlık hizmetlerinin destek sunduğu bazı hizmetlerin şu şekilde sıralanması mümkün oluyor;
 • İnsan kaynaklarının genel değerlendirilmesini yapma
 • Yetkinlik mülakatlarını gerçekleştirme
 • İngilizce ve diğer farklı dillerde mülakat ve değerlendirme yapma
 • Referans araştırmaları yapma
 • Personel ve yöneticilerin seçimini ve yerleştirilmesini yapma
 • İş akitlerinin hazırlanması
 • Kişilik analizlerinin yapılması ve testlerin uygulanması
İnsan kaynakları alanında hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet sunma noktasında ülkemizde de son zamanlarda pek çok firma hizmet sunmaktadır. Bu noktada kurum ve kuruluşların talepleri doğrultusunda etkili bir hizmet sunmak, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. İnsan kaynakları danışmanlık hizmetleri öncelikle etkili bir insan kaynakları biriminin oluşmasını sağlamaktadır. Sonrasında ise firmaların bünyesinde çalışan insanların yüksek performanslı çalışmaya yönelik gerekli çalışmaları yürütmektedir.

Nihat Çukurkaya İnsan Kaynaklarının ve İnsan Kaynakları Yönetiminin stratejik değişiminden de şöyle söz etti; “Önümüzdeki yıllarda organizasyonların içerisinde İnsan Kaynaklarının stratejik önemlerinin daha fazla hissedileceğini ve konumlarının daha da fazla sağlamlaşacağını düşünüyorum.”

Global şirketler küresel bazda dev ekonomileri yönetme kabiliyeti olan firmalardır Bundan dolayı bu ölçekteki firmaların insan kaynakları biriminin etkili bir şekilde yönetilmesi şart olmaktadır. İnsan kaynaklarının biriminin etkili bir şekilde yönetilebilmesi esasında profesyonel bir ekip işidir. Bundan dolayı global şirketlerde insan kaynakları danışmanlığı hayati derecede önem arz etmektedir. Bu durum ülkemizdeki global şirketler için de geçerli olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca büyük ölçekli firmaların yönetilmesinin zorluğu düşünüldüğünde, teknik olarak destek almalarının şart olduğu gerçeği de ortaya çıkmaktadır.

44
Faydalı Siteler - Site Ekle / Buhar odası yaptırmak ister misiniz?
« on: December 05, 2017, 01:28:56 pm »
Buhar odası yaptırmak ister misiniz?

https://www.cilekhavuz.com.tr isimli internet adresi üzerinden buhar odası imalatı için taleplerinizi iletebilirsiniz.Buhar odası yapımı için taleplerinizi arzu ederseniz 0216 475 39 37 ve 0532 132 32 88 numaralı telefonları arayarak da iletme şansınız olacaktır.

Çilek Havuz & Sauna, müşterilerine sadece buhar odası imalatı değil; termal havuz, şok havuzu, su perdesi, Türk hamamı, süs havuzu, prefabrik havuz ve sauna imalat hizmetleri de sunar. Buradan birinci sınıf kalitede havuzlar temin edebileceksiniz.

Havuz izolasyonu ve havuz bakımı gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak adına, yine Çilek Havuz'a başvurabilirsiniz.

Adres: Uğurmumcu Mahallesi Uzunyurt Sokak Görmezler Sitesi B Blok No:4-A Kartal / İstanbul


45
Supplement ihtiyaçlarınızı takviyemarketi.com ile karşılayabilirsiniz

İnternet üzerinden supplement satın almak isteyenlere tavsiyemiz, takviyemarketi.com isimli sitedir. Bu site sayesinde, herkes en uygun fiyatlarla supplement ihtiyacını karşılayabilecektir.

Sitede ziyaretçileri birbirinden lezzetli ve tabiki bir o kadar da sağlıklı bitkisel çaylar da bekliyor olacak. Bu bitkisel çayların faydaları, takviyemarketi.com adresinin blog sayfasında paylaşılmıştır. Sitenin blog kategorisinde, sadece bitkisel çaylar hakkında değil, pek çok farklı gıda takviyesi hakkında paylaşımlar bulunabilecektir.

Gıda takviyesi satış sitesi olan takviyemarketi.com her geçen gün daha da büyümektedir. Zengin ürün seçenekleri, güler yüzlü hizmet anlayışı ve ekonomik fiyatlarıyla ön plana çıkan takviye marketi, sporcuların her gün akınına uğruyor. Siz de buradan alışverişlerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 216